دانلود Understanding the Human Body: An Introduction to Anatomy and Physiology – آشنایی با بدن انسان: مقدمه ای بر آناتومی و فیزیولوژی

Understanding The Human Body an Introduction-behtarin download

آشنایی با بدن انسان: مقدمه ای بر آناتومی و فیزیولوژی

آیا دوست دارید بدون نیاز به کلاس و یا دانشگاه از بدن انسان بیشتر بدانید؟ آیا به مطالب کالبدشناسی (Anatomy) و فیزیولوژی علاقمند هستید اما وقت ندارید به کلاس بروید؟ آیا دانشجو هستید و نیاز به اطلاعات بیشتر از آناتومی بدن دارید و دوست دارید از زبان یکی از جراحان توانای خارجی یاد بگیرید؟ در این مستند دکتر گودمن در مدت ۵۲۰ دقیقه، با زبانی ساده، شما را با تمام قسمت های بدن انسان آشنا می کند.

دکتر آنتونی گودمن(Dr. Anthony A. Goodman) جراح، نویسنده و استاد دانشگاه MIT، در قالب فیلم های آموزشی Understanding the Human Body با استفاده از انواع ماکت ها، انیمیشن ها، تصاویر و سایر وسایل کمک آموزشی با سیستم های مهم بدن آشنا نموده و عملکرد هریک از آن ها را دقیقاً توضیح داده و به تشریح کاملی از بخش های مختلف بدن انسان می پردازد.
دکتر گودن در این مستند بدون توجه به محیط درس و دانشگاه، مطالب موجود در این مستند را بسیار زیبا و دل‌نشین بیان کرده است چراکه دکتر گودمن می‌داند که مخاطبان او صرفاً دانشجوی پزشکی نیستند و مردم عادی نیز از این مجموعه استفاده خواهد کرد.

Understanding-The-Human-Body-an-Introduction-behtarin-download

کالبدشناسی (Anatomy) را می توان شناسایی قسمت‌های مختلف بدن و ارتباط ساختمانی آن ها با همدیگر قلمدا کرد. علاوه بر کالبدشناسی به عنوان معادل واژهٔ آناتومی می‌توان از کلمه تشریح استفاده کرد. کالبدشناسی به چهار بخش استخوان شناسی، مفصل شناسی، ماهیچه‌شناسی و احشاشناسی تقسیم می‌شود. منظور از احشا اعصاب مرکزی مغز و نخاع شوکی و اعصاب محیطی، قلب و رگ‌های خونی سرخرگ و سیاهرگ, دستگاه گوارش و دستگاه تنفس و دستگاه تناسلی-ادراری و دستگاه لنفاوی می‌باشند.

این مستند برای چه کسانی مفید است؟

۱- مفید برای رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی شامل:
کالبدشناسی / علوم تشریحی -ارتوپدی-انکولوژی (سرطان‌شناسی)-ایمنی‌شناسی و آلرژی-فیزیوتراپی-فیزیولوژی پزشکی-پاتولوژی (آسیب‌شناسی)-پرستاری-طب اورژانس-پزشکی قانونی-جراحی عمومی-جراحی کلیه و مجاری ادراری-جراحی مغز و اعصاب-رادیولوژی -زنان و زایمان-طب فیزیکی و توانبخشی-طب کار / بهداشت حرفه‌ای-پزشکی عفونی-پزشکی غدد-پزشکی قلب و عروق-پزشکی کلیه و مجاری ادراری-پزشکی گوارش و کبد-پزشکی گوش، حلق و بینی-کلیه تخصص‌های جراحی- پزشکی داخلی – تشخیص دکتر پزشکی استیوپاتی –اتاق عمل-پرستاری
۲- مفید برای رشته‌های غیرپزشکی یا در ارتباط با آن شامل:
ماساژدرمانگرها-حرکت شناسی-فیزیولوژی ورزشی-حرکت درمان ها-مربیان (بدن‌سازی، آمادگی جسمانی، خصوصی)-سایر زمینه‌های سلامتی
۳- مفید برای تمام کسانی که به فیزیولوژی و آناتومی بدن انسان علاقمند هستند.

عناوین آموزشی:
– سیستم عروقی و و آناتومی و فیزولوژی قلب
– بررسی آناتومی و فیزیولوژی سیستم تنفسی و ریه
– سیستم عصبی مغز و فیزیولوژی آن
– آشنایی با ساختار مغز
– سیستم نخاع و اعصاب نخاعی
– سیستم عصبی بینایی
– سیستم شنوایی و فیزولوژی آن
– سیستم حافظه
– سیستم گوارش
– آناتومی کبد، سیستم گوارش
– سیستم غدد درون ریز
– کلیه ها و وظایف آن ها
– سیستم باروری
– سیستم عضلانی
– سیستم ایمنی بدن و عملکرد مکانیسم دفاعی بدن
– سرطان
– و …

در زیر تعدادی از تصاویر مربوط به این مستند را می توانید مشاهده نمایید.

امیدواریم از دیدن این مستند فوق العاده، لذت ببرید.

اشتراک گذاری این صفحه در شبکه های اجتماعی

اطلاعات فایل و لینک دانلود

اطلاعات تکمیلی فایل

مطالب مرتبط

دیدگاه ها:

  1. Paula گفت:

    Hello there, I discovered your web site via Google even as searching for a related topic, your web site came up, it looks great.

    1. admin گفت:

      Hi, we are also very happy that you visited our site and after you like the content of the site, our energy will increase to continue working.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *