دانلود مستند انسان های نئاندرتال Decoding Neanderthals

انسان های نئاندرتال گونه ‌ای از انواع انسان خردمند یا انسان امروزی است که در قسمت های اروپایی و قسمت ‌هایی از غرب آسیا، آسیای مرکزی و شمال چین سکونت داشتند. نشانه ‌های اولیه از نئاندرتال‌ های اولیه به حدود ۳۵۰ هزار سال پیش در اروپا باز می گردد. ۱۳۰ هزار سال پیش، مشخصه‌ های کامل نئاندرتال ‌ها ظاهر شد و در این بین ۵۰ هزار سال قبل نئاندرتال‌ ها دیگر در آسیا به هیچ عنوان دیده نشدند. با این وجود نسل آن‌ ها در اروپا در حدود ۴۰ هزار سال پیش منقرض شد.
با توجه به این که انسان امروزی در ۵ هزار سال پیش از انقراض آن ‌ها وارد اروپا شد، احتمالاً این دو گروه انسانی با هم تماس هایی داشته‌ اند.

فرمانروایان قبل از ما بر روی سیاره

هزاران سال پیش، گونه‌های دیگری از موجودات دوپای سخنگو که خفتان‌هایی از پوست جانوران به تن می‌کردند، روی زمین حاکم بودند. دانشمندان بقایای این مردمان درشت هیکل و قوی بنیه را از اواسط قرن نوزدهم شناخته‌اند و طی این مدت، به تدریج دانش بیشتری درباره آن‌ها به دست آورده‌اند ؛ دانشی که با پرسش‌های بسیار بزرگی همراه‌است. یکی از مهمترین این پرسش‌ها مربوط به ناپدیدشدن آنها از روی زمین است. آنها مغزهایی به بزرگی ما داشتند، قدرت بدنی بسیار بیشتری نسبت به ما داشتند، سخن می‌گفتند و آن طور که امروز می‌دانیم، حتی آن قدر قریحه هنری داشتند که نقاشی بکشند و خود را بیارایند. غذای اصلی آنها گوشت شکارهایی بود که در همه جای زمین صدها برابر فراوان تر از امروز وجود داشتند.

اولین غار نوشته ها را انسان های نئاندرتال پدید آوردند

تحقیقات و مطالعات دانشمندان نشان داده که آنها بیش از حد تصور شبیه به ما بوده اند، نئاندرتال‌ها در ساخت ابزار مهارت داشتند، به‌خوبی نحوه‌ی کنترل آتش را می‌دانستند، به سرعت با شرایط سخت سازگاری پیدا می‌کردند و شکارچیانی باهوش و ورزیده بودند، هنرمندوار در غارها نقاشی میکشیدید، زنان آنها از صدف ها برای آراستن خود استفاده میکردند، مردگان خود را دفن می‌کردند و برای آن‌ها یادبود می‌گذاشتند، حتی از ناتوانان خانواده خود – شاید سال‌ها پس ازکارافتادگی – مراقب می‌کردند. بله، هر چقدر بیشتر زندگی نئاندرتال‌ها را مطالعه می‌کنیم، بیشتر به جنبه‌های ملایم‌تر آن‌ها پی‌ می‌بریم.

اولین نشانه‌ها از نئاندرتال‌های اولیه به حدود ۳۵۰ هزار سال پیش در اروپا برمی‌گردد.با این وجود نسل آنها در اروپا تا ۳۳ تا ۲۴ هزار سال پیش منقرض نشده بود و شاید ۱۵ هزار سال پیش یعنی بعد از مهاجرت انسان امروزی به اروپا نسل این انسان‌های اولیه منقرض شده باشد.در بهار سال ۲۰۰۹، نتایج تحقیقاتی نشان داد که احتمالا یکی از مهمترین دلایل نابودی نئاندرتال‌ها این بوده که ما (هوموساپینس‌ها) آنها را خورده‌ایم! می توانید با مشاهده ی این مستند که همراه با بررسی هر چه بیشتر فسیل های یافت شده و مصاحبه با دانشمندان صاحب نام است بر اطلاعات خود درباره نئاندرتال ها بیفزایید…

اشتراک گذاری این صفحه در شبکه های اجتماعی

اطلاعات فایل و لینک دانلود

 • لینک دانلود فایل دانلود کنید: پارت 1
 • نام فایل: Decoding Neanderthals
 • حجم فایل: 470 مگابایت
 • قیمت فایل: رایگان
 • پدید آورنده: PBS – NOVA
 • کیفیت نمایش : ۴۸۰p
 • فرمت فایل :
 • زبان: انگلیسی
 • زیرنویس انگلیسی: ندارد
 • زیرنویس فارسی: ندارد
 • رمز فایل: www.behtarindownload.ir
 • منبع: www.behtarindownload.ir

اطلاعات تکمیلی فایل

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *